DRŽAVNO PRVENSTVO ŠŠD-a OSNOVNIH ŠKOLA U ŠAHU
Autor: Dražen Kostanjevac, 24. 11. 2022.

U hotelu Plavi u Poreču je održano državno prvenstvo ŠSD-a  osnovnoškolskog uzrasta. Našu županiju na tom natjecanju predstavljali su naši učenici, kao županijski pobjednici, i u muškoj i ženskoj konkurenciji! I ove godine smo na put krenuli puni samopouzdanja, jer smo marljivo trenirali proteklih mjeseci i imali podršku cijele škole, roditelja i općine Gradina.

U obje konkurencije natjecanje je bilo vrlo zanimljivo i neizvjesno do samog kraja. I u kategoriji učenika i učenica nastupile su 24 ekipe (rekordno!), koje su bile pobjednici netom održanih županijskih prvenstava. Naše učenice su na kraju zauzele izvrsno 7. mjesto. Nastupile se u svom pomlađenom  sastavu: Iva Marošević 5.b, Matea Žeravica 5.a, te sestre blizanke Lucija i Tamara Kovačević, kao i Hana Vidalina - sve iz 4.a  razreda. Ravnopravno su se borile protiv mnogo starijih učenica iz velikih gradskih centara i tijekom cijelog turnira bile u samom vrhu poretka. Treba još istaći Luciju Kovačević koja je na prvoj ploči osvojila nestvarnih 8 poena iz 9 partija!!!

Muška ekipa je nastupila u sličnom sastavu kao i prošle godine. Nju su sačinjavali: Ivano Šimić 7.a, te učenici 6.a razreda: Matija Žeravica, Adrian Milak i Leon Ivanešić. Nažalost, zbog bolesti s nama na natjecanju nije mogao biti naš stalni član momčadi, učenik Stjepan Ciraki. Dečki su se i ovaj put hrabro borili protiv mnogih igrača koji igraju za pojedine šahovske klubove. Na kraju smo završili na odličnom 8. mjestu!!!

Čestitke našim učenicima i učenicama koji su više nego dostojanstveno svojim ponašanjem i igrom prezentirali školu i županiju.

Pogledajte djelić ozračja sa samog prvenstva u fotogaleriji!