Ovaj mjesec: 2080
DRŽAVNO PRVENSTVO ŠŠD-a OSNOVNIH ŠKOLA U ŠAHU
Autor: Dražen Kostanjevac, 20. 12. 2021.

U hotelu Medena u Trogiru je održano državno prvenstvo ŠSD-a osnovnoškolskog uzrasta. Našu županiju na tom natjecanju predstavljali su naši učenici kao županijski pobjednici i u muškoj i ženskoj konkurenciji (što je i ove godine bio slučaj još samo s OŠ Rovišće)! Na put smo krenuli puni samopouzdanja jer smo marljivo trenirali proteklih mjeseci i imali podršku cijele škole (što se i može vidjeti u fotogaleriji)! U obje konkurencije natjecanje je bilo vrlo zanimljivo i neizvjesno do samog kraja. U kategoriji učenika nastupile su 23, a kod učenica 22 ekipe s nedavno održanih županijskih prvenstava.

Čestitke našim učenicima i učenicama koji su više nego dostojanstveno svojim ponašanjem i igrom prezentirali školu i županiju. Osim toga uživali smo u krasnom vremenu i ugođaju našeg Jadrana! Pogledajte djelić ozračja našeg boravka u Trogiru, kao i sa samog natjecanja u fotogaleriji! Više o svemu pročitajte klikom na "OPŠIRNIJE".

Naše učenice su na kraju zauzele izvrsno 9. mjesto. Nastupile se u potpuno novom, podmlađenom  sastavu: Lana Ružica Zec 8.b, Iva Marošević 4.b, te sestre blizanke Lucija i Tamara Kovačevići 3.a razred. Iznenađujuće ravnopravno su se borile protiv mnogo starijih učenica i tijekom cijelog turnira bile u samom vrhu poretka.

Muška ekipa je nastupila u sličnom sastavu kao i prije dvije godine. Nju su sačinjavali: Ivano Šimić 6.a i Josip Bilobrk 6.b razred, te učenici 5.a razreda: Matija Žeravica, Adrian Milak i Stjepan Ciraki. Hrabro su se borili protiv mnogih registriranih igrača koji igraju za pojedine šahovske klubove. Na kraju smo završili na 17. mjestu!