ŽUPANIJSKI PRVACI U ŠAHU
Autor: Ivana Kovač, 3. 12. 2021.

Nakon jednogodišnje stanke, zbog svima dobro poznatih razloga,  bili smo domaćin Županijskog prvenstva ŠŠD-a osnovnih i srednjih škola u šahu. Nastavljena je višegodišnja dominacija naših šahista u kategoriji osnovnih škola. Ponovno smo osvojili prva mjesta u obje konkurencije! Osobito to vrijedi za našu potpuno novu, mladu žensku ekipu. Naše djevojčice su pobijedile sve svoje suparnice u svim mečevima maksimalnim rezultatom - 4:0!

Više o svemu pročitajte u "opširnije".

Ženska ekipa nastupila je u sastavu: Lana Ružica Zec, 8.b, Iva Marošević, 4.b, Lucija i Tamara Kovačević, 3.a, te Hana Vidalina, 3.a razred.

Konačni poredak u konkurenciji učenica je sljedeći:

1. ŠŠD Gradina - 8 bodova,
  2. ŠŠD Mladost (OŠ Vladimir Nazor, Virovitica) - 6 bodova,
  3. ŠŠD Sokol (OŠ P. Preradovića – Pitomača) - 3 boda,
  4. ŠŠD Junior (OŠ J. Kozarca, Slatina) - 3 boda i
  5. ŠŠD Vihor  (OŠ I.G. Kovačića, Gornje Bazje) – bez bodova.

Muška ekipa obranila je naslov županijskih pobjednika teže od očekivanog. Imali smo objektivnih problema vezanih uz pandemiju koja je zahvatila cijeli svijet, što je utjecalo i na zdravstveno stanje naših učenika i članova njihovih obitelji. Nakon završetka zanimljivog natjecanja, konačni poredak je sljedeći:

1. ŠŠD Gradina – 9 bodova,

2. ŠŠD Sokol (OŠ P. Preradovića – Pitomača) - 8 bodova,

3. ŠŠD Vihor  (OŠ I.G. Kovačića, Gornje Bazje) - 6 bodova,

4. ŠŠD Junior (OŠ J. Kozarca, Slatina) - 5 bodova,

5. ŠŠD Čađavica  (OŠ D. Trstenjak, Čađavica) - 1 bod,

6. ŠŠD Bilogora (OŠ A. Cesarca, Špišić Bukovica) - 1 bod.

Muška ekipa nastupila je u sastavu: Ivano Šimić, 6.a, Matija Žeravica, 5.a, Adrian Milak, 5.a, Stjepan Ciraki, 5.a, te Josip Bilobrk, 6.b razred.

Naši učenici i učenice će i ove godine predstavljati našu županiju na Državnom prvenstvu ŠŠD-a osnovnoškolskog uzrasta u šahu u Trogiru, polovicom ovog mjeseca. To je jedinstven primjer da učenici iz iste škole predstavljaju svoju županiju u obje konkurencije.

U  fotogaleriji možete pogledati djelić atmosfere s upravo održanog prvenstva.

Pedagog i voditelj Ivica Čuljak