Dan planeta Zemlje u područnim školama
Autor: Dražen Kostanjevac, 22. 4. 2024.

22. travnja obilježava se Dan planeta Zemlje kako bi se jačala svijest ljudi prema prirodnom okolišu. Taj dan obilježen je i u područnim školama.

Učenici PŠ Novi Gradac upoznali su se sa svim planetima Sunčeva sustava, a posebnu pozornost obratili su na planet Zemlju. Razgovarali su i istraživali o njoj, pisali su savjete kako ju očuvati te su izradili svog superjunaka koji će imati supermoć i biti čuvar naše Zemlje.

Učiteljica Monika Hucman

Učenici PŠ Budakovac upoznali su tehniku recikliranja starog papira i kako ga ponovno mogu iskoristiti. Tijekom radionice učenici su aktivno sudjelovali te su mogli jasno uočiti svaki dio procesa nastanka recikliranog papira. Izradili su jedinstven i orginalan proizvod kojeg se kasnije može iskoristiti za crtanje, pisanje i izradu ukranih čestitki i sl.

Učiteljica Lara Kodrić

Učenici PŠ Rušani su izrađivali plakate i likovne radove kojima poručuju kako se treba odnositi prema našem planetu Zemlji. Vrhunac aktivnosti je bila zajednička radna akcija učenika, učitelja, roditelja i mještana sela. Uredili su okoliš škole, napravili stazu za cijeće, posadili čemprese, japansku vrbu i trešnju, a i kukci su dobili svoj hotel. Svi su bili jako sretni i zadovoljni učinjenim te smo se dogovorili da ćemo uskoro organizirati još jedno ovakvo lijepo druženje.

Učitelj Siniša Živoder